Belenorovo

Blaze Bayley


Na rovinu - Bayley Alexander Cook (nar. 29. května 1963 v Birminghamu) je asi v reálu blb, co si o sobě myslí, že umí zpívat líp, než opravdu umí (protože jeho problémy s intonací jsou neoddiskutovatelné). Nemění to ovšem nic na tom, že má za sebou pár opravdu dobrých věcí. Jeho působení ve Wolfsbane zmapované nemám, ale následné období u Iron Maiden, a pak sólově, snad až na výjimky docela ano.

Problém s působením u IM byl v několika věcech - jednak nebyli fanoušci IM připraveni na mistrovské dílo v podobě alba The X Factor, a pak - Blaze na to prostě neměl, ať již jde o zvládnutí Brucových věcí přes slabé vystupováni na pódiu až po nezvládání náročného koncertního období u IM.

Tj. fanoušci IM si oddechli, když se vrátil Bruce. To ovšem Blazovi umožnilo vypustit do světa nahrávky, které se vyrovnají albům Iron Maiden ze stejné doby (sorry, překonávají je - Brave New World a Dance of Death jsou prostě slabé desky). Pak to sice začalo jít s Blazem z kopce, ale Silicon Messiah a Tenth Dimension jsou velmi dobrá alba.

Vybraná diskografie


https://en.wikipedia.org/wiki/Blaze_Bayley